Presidenti i Tottenhamit ia mbyll derën Realit për Kane - Bota Sot
Presidenti i Tottenhamit ia mbyll derën Realit për Kane

Futboll

Presidenti i Tottenhamit ia mbyll derën Realit për Kane

Më: 12 janar 2018 Në ora: 06:16
Harry Kane dhe Daniel Levy

Presidenti i Tottenham Hotspur, Daniel Levy ka hedhur poshtë spekulimet që lidhin Harry Kane dhe Dele Alli me disa nga klubet më të mëdha të Evropës, veçanërisht me Real Madridin.

24-vjeçari Kane, i cili shënoi më shumë gola në ligat evropiane në vitin 2017, ka tërhequr interesimin e Real Madridit.

Kjo pasi klubi mbretëror e sheh sulmuesin e fortë anglez si një zëvendësim ideal për të ‘plakurin’ Karim Benzema.

Deri më tani Alli ka pasur një sezon pa vazhdimësi të mirë më 2017/18, por kjo nuk ka ndaluar PSG-në për të transferuar 21-vjeçarin anglez.

Megjithatë, me Tottenhamin që do të zhvendoset në stadiumin e tyre të ri në sezonin e ardhshëm, Levy nuk ka plane për të shitur dy lojtarët kryesorë të klubit.

“Unë jam 100 për qind i sigurt. Çdo lojtar që duam të mbajmë, mund t’ju siguroj se do të luaj për Tottenham Hotspur sezonin e ardhshëm”, ka thënë Levy për Sky Sports News.

Ndryshe, ditëve të kaluara është folur për një ofertë gjigante të Realit për Kane, në të cilën përfshihet edhe Gareth Bale si pjesë e marrëveshjes.

Në anën tjetër, çmimi që do të bënte Kane të largohet nga Tottenhami besohet të jetë mbi 200 milionë euro.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera