Paçarada shkon për në Gjermani, nuk luan për Kosovën - Bota Sot
Paçarada shkon për në Gjermani, nuk luan për Kosovën

Futboll

Paçarada shkon për në Gjermani, nuk luan për Kosovën

Nga: K. G. Më: 11 tetor 2018 Në ora: 11:47
Paçarada shkon për në Gjermani, nuk luan për Kosovën

Federata e Futbollit e Kosovës ka konfirmuar se sonte në orën 20.45 do të kenë mungesë mbrojtësin Leart Paçarada, i cili është kthyer menjëherë për Gjermani.

“Futbollisti i Kombëtares A Leart Paçarada, është lënduar gjatë stërvitjeve, ndaj nuk do të jetë në gjendje që ta ndihmojë ekipin në këto dy ndeshje dhe ai udhëton menjëherë për Gjermani”, bëhet e ditur nga FFK. Kosova ndeshet me Maltën në stadiumin “Fadil Vokrri”, kurse të dielën luan me Ishujt Faroe.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera