Hysaj mund t'i bashkohet Chelseat - Bota Sot
Hysaj mund t'i bashkohet Chelseat

Futboll

Hysaj mund t'i bashkohet Chelseat

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 18:56
Hysaj mund t'i bashkohet Chelseat

Agjenti i Elseid Hysaj mbron formën e klientit të tij në Napolidhe zbulon se ai "ndoshta do të kishte shkuar në Chelsea këtë verë", nëse nuk do ishte për Aurelio De Laurentiis.

Maurizio Sarri u shkarkua nga Partenopei në verë, dhe u zëvendësua nga Carlo Ancelotti. Ish trajneri u kontaktua më pas nga Chelsea, por De Laurentiis refuzoi ta lirojë atë dhe Jorginhon, përveç nëse Blutë do të aktivizonin klauzolën e lirimit të ndonjë lojtari tjetër.

Që atëherë, forma e shqiptarit është vënë në pikëpyetje se a do të largohet Hysajnga Napoli ?

"Ata që e kritikojnë atë ndoshta kurrë nuk bëjnë gabime, por pjesa tjetër prej nesh janë thjesht njerëz," tha Mario Giuffredi në Radio Kiss Kiss Napoli.

"Pa këtë klauzolë ai ndoshta do të kishte shkuar në Chelsea këtë verë, njerëzit harrojnë se ai ishte një nga dy ose tre më të mirët në Evropë sezonin e kaluar.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera