Formacionet zyrtare: Trepça’89 – Llapi, Gjilani – Feronikeli - Bota Sot
Formacionet zyrtare: Trepça’89 – Llapi, Gjilani – Feronikeli

Futboll

Formacionet zyrtare: Trepça’89 – Llapi, Gjilani – Feronikeli

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 14:40
Foto

Në kuadër të javës së 11-të në Superligën e Kosovës në futboll, sot do të zhvillohen dy derbi.

Në Mitrovicë, Llapi është mysafir i Trepçës’89, e cila synon ta fillojë me fitore aventurën nën urdhrat e Bekim Shotanit.

Dhe pak para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare

Trepça’89: Beqiri, Basriu, Pira, Shosha, Mersini, Maloku, Muja, Jashari, Manaj, Gucev, Mircevski.

Llapi: Ademi, Emini, Blakçori, Sinani, Jashari, Maliqi, Namani, Zhdrella, Hajdari, Rexhepi, Alidema.

Nga ana tjetër, në Gjilan, Gjilani e pret liderin e Superligës, Feronikelin.

Feronikeli në formë të mirë shpreson që ta vazhdojë ecurinë e fitoreve në Superligë.

Dhe tani trajnerët kanë publikuar përbërjet startuese para startimit të ndeshjes.

Gjilani: Kaçiu, Kastrati, Mauricio, Halili, Magani, Kosumi, Muça, Jefferson, Pepa, Hysa, Perez.

Feronikeli: Smakiqi, Islami, Prekazi, Lladrovci, Hoxha, Morina, Dabiqaj, Hoti, Carioca, Fazliu, Magani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...