Bilbao ndërron trajnerin - Bota Sot
Bilbao ndërron trajnerin

Futboll

Bilbao ndërron trajnerin

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 14:33
Eduardo Berizzon

Klubi bask ka shkarkuar Eduardo Berizzon.

Humbja e mbrëmshme nga Levante me rezultat 3-0 ka qenë ndeshja e fundit e Eduardo Berizzos në stolin e Athetlic Bilbaos, e cila sot ka konfirmuar shkarkimin e tij, 

Trajner i ri i skuadrës baske është emëruar Gaizka Gaetano, i cili do të ketë për detyrë të kthejë skuadrën në rrugën e fitoreve.

Bilbao nuk ka fituar në 13 ndeshjet e fundit në La Liga dhe në fakt ata kanë vetëm një fitore në këtë stinor dhe ajo në xhiron e parë, kurse më pas kanë ardhur vetëm barazime e humbje.

Aktualisht Bilbao renditet në pozitën e 18-të me vetëm 11 pikë të grumbulluara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat