“Mourinho duhet të injorohet nga lojtarët e Man United” - Bota Sot
“Mourinho duhet të injorohet nga lojtarët e Man United”

Futboll

“Mourinho duhet të injorohet nga lojtarët e Man United”

Më: 16 dhjetor 2018 Në ora: 06:20
Jose Mourinho

Lojtarët e Manchester United nuk duhet ta dëgjojnë trajnerin Jose Mourinho dhe të gjejnë identitetin e tyre, thotë ish-mbrojtësi i Arsenal Martin Keown.

Unitet ka fituar vetëm një nga pesë ndeshjet e fundit në Premier League dhe stili i tyre i lojës është kritikuar nga analistët.

“Paraqitja e tyre është një nga më të këqijat që kam parë në 25 vitet e fundit,” shprehet Keown për Football Focus.

“Lojtarët e United nuk duhet ta dëgjojnë trajnerin e tyre tani. Nëse u thuhet të luajnë kështu, atëherë qenkan lënë vetëm, nuk e kuptoj identitetin e këtij United-i.

“Mourinho ka një punë të mrekullueshme, por “Special One” është kthyer në “Lonely One” (i vetmuari).

“Gjithsesi do të ketë një kalendar të lehtë në javët e ardhshme dhe duhet të fillojnë të fitojnë ndeshje për t’u ngjitur sa më sipër në renditje.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...