Mërgimtari nga Skënderaj dhuron 100 pako ushqimore

Gjermania

Mërgimtari nga Skënderaj dhuron 100 pako ushqimore

Më: 17 prill 2020 Në ora: 19:58
Mërgimtari nga Skënderaj dhuron 100 pako ushqimore

Pa vazhdon të jetë aktiv solidariteti i njerëzve të mirë në këto ditë të vështira që po kalon bota në ‘luftë’ me virusin Covid-19.

Në një postim në Facebook, kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari, ka falenderuar mërgimtari Afrim Gashi, nga Ternaci, por që jeton dhe punon në Gjermani.

Postimi i plotë:

Fushatës për përkrahjen e familjeve në nevojë sot iu bashkua edhe biznesi “Gashi Bau GmbH”, me pronar Afrim Gashi nga Tërnaci i cili jeton dhe vepron në Gjermani dhe i cili dhuroj 100 pako ushqimore.

Në emër të qytetarëve të Skenderajt falënderoj bashkëvendasin tonë Afrim Gashi.

Të gjitha pakot e e pranuara do të shpërndahen sipas listave të familjeve në nevojë që posedon Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale.

Panik Jo, Kujdes Po!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat