Fqinji tregon arsyen pse 51-vjeçari nga Kosova vrau gruan dhe vajzën në Gjermani

Gjermania

Fqinji tregon arsyen pse 51-vjeçari nga Kosova vrau gruan dhe vajzën në Gjermani

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 19:43
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një tragjedi ka ndodhur sot në Isselburg të Gjermanisë, ku një shqiptar nga Kosova ka vrarë bashkëshorten, vajzën e më pas veten.

Vajza 14-vjeçare, kishte arritur të shpëtojë, pasi ishte fshehur.

Një nga fqinjët, në një prononcim për “BBV-net.de” tregoj për problemet që kishin pasur çifti më herët.

“Unë e njoh mirë familjen. Fatkeqësisht ka pasur një mosmarrëveshje për një kohë të gjatë. Ishte në lidhje me divorcin dhe kush duhet të merrte shtëpinë, ”shpjegoi babai i një fqinji që kishte ardhur në Danziger Strasse pasi mori vesh për krimin.

Çifti tashmë të ndjerë, kanë edhe një vajzë që nuk jetonte në këtë shtëpi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat