Shtëpia e shqiptarit në Gjermani, ka habitur të gjithë gjermanët

Gjermania

Shtëpia e shqiptarit në Gjermani, ka habitur të gjithë gjermanët

Më: 29 dhjetor 2020 Në ora: 10:18
Shtëpia e shqiptarit në Gjermani, ka çmendur gjithë gjermanët

Shqiptarët anembanë botës çdoherë e më shumë po dëshmojnë identitetin e tyre dhe po tregojnë vlerat kulturore dhe kombëtare.

Një shtëpi në Gjermani ka marrë pamje tjetër, atë të flamurit kuq e zi, me shqiponjën dykrenare. Thuhet se kjo është shtëpia e mërgimtarit, atdhetarit dhe afaristit, Memetaki Halimi nga Cerrotica e Luginës së Preshevës.

Është dizajnuar me ngjyrat kuq e zi dhe me simbolin kombëtar, flamurin e ka dizajnuar në dy anët ballore të shtëpisë me shqiponjën dykrenare.

Ndërkohë që përballë shtëpisë valon flamuri kombëtar shqiptar.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat