Dega e LDK-së në Gjermani përkujton Tahir Zemajn

Gjermania

Dega e LDK-së në Gjermani përkujton Tahir Zemajn

Nga: L.O. Më: 4 janar 2021 Në ora: 09:59
Tahir Zemaj

Sot bëhen 18 vite që nga rënia e kolonelit Tahir Zemaj dhe dy djemtëve të tij Enis Zemajn dhe Hasan Zemaj.

Me që rast kanë kujtuar edhe Dega e LDK-së në Gjermani, të cilët u shprehën ngushëllimet e tyre për vrasjen tinzare e tradhëtare, transmeton “Bota sot”.

Në fund, dega e LDK-së, shkruan që nuk kanë mundur ta bëjnë atë që do të bënte kolonel Zemaj.

Postimi i plotë

DEGA E LDK-së për GJERMANI PËRKUJTON Me rastin e 18-vjetorit të vrasjes tinzare e tradhëtare të kom. të Brigades 134, kom për Dukagjin kol. Tahir Zemaj , aktivistin dhe ish luftëtarin Hasan Zemaj dhe birin e tij Enisin, ngushëllon vajzat e Tahirit, vllëzërit, familjarët, eproret dhe ushtarët e FARK. Nuk bëmë atë që do bëje ti për ne Kol. Zemaj! Lavdi Përjetësisht kolonel Zemaj, Hasan dhe Enis! Kryesia e Deges se LDK-Gjermani. Kryetari i deges, Osman Ferizi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat