Bavaria jep bursa për studentët nga Kosova

Gjermania

Bavaria jep bursa për studentët nga Kosova

Më: 3 shkurt 2021 Në ora: 15:36
Bavari

Ambasa e Gjermanisë në Kosovë tregon për bursat e kursit veror gjerman nga shteti i lirë i Bavarisë.

Sipas tyre të interesuarit mund të aplikojnë studentë dhe studiues të rinj të të gjitha disiplinave akademike me njohuri të mëparshme gjermane (të paktën niveli B1) nga Kosova.

Në kohën e aplikimit, studentët duhet të kenë kaluar të paktën dy semestra të kompletuara në një kolegj në vendlindje. Bursat e kursit të pranisë përfshijnë tarifën e kursit, akomodimin, paratë e xhepit ose Catering në një universitet bavarez; BAYHOST merr përsipër tarifën e kursit për kurset online.

Afati i fundit i aplikimeve është 23 mars 2021.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat