Diaspora me kërkesë për deputetët e LDK-së - Bota Sot
Diaspora me kërkesë për deputetët e LDK-së

Gjermania

Diaspora me kërkesë për deputetët e LDK-së

Më: 29 maj 2018 Në ora: 18:55
LDK

Nëndega e LDK-së për Republikën Rheinland-Pfalz në Gjermani, ka ni kërkesë nga deputetët e kuvendit të Kosovës, e posaqrisht nga ata që janë deputet të LDK-së.
Kërkesa e vetme është që në as ni mnyrë t’mos përkrahen bisedimet me Serbin nese ato i udhëheqë Hashim Thaçi.

Karriera e Thaçit ka dëshmuar se ai nuk ndërmerrë asnjë veprim pa e kalkuluar interesin e ti përsonal. Fundi i karierës së Thaqit si dukët dot jet i kobshëm, sepse shkaku i vet Thaqit dhe disa miqve të ti është krijuar ni gjykatë speciale, prandai është e palogjikshme që një njeri i shantazhuar,  tu pri bisedimeve që mund ti shkaktoi dame të pariparueshme shtetit të Kosovës.

Bisedimet me Serbien duhët të zhvillohën nga njerzit me kredibilitet dhe profesionalizëm t’lart, gjë që Hashim thaqi nuk i ka.

Kryetari i komisionit për informim

Pran Nëndegës së LDK-së në Rheinland-Pfalz

Xhevat Berisha

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera