Rikthehet mësimi plotësues i gjuhës shqipe në Kaiserslautern - Bota Sot
Rikthehet mësimi plotësues i gjuhës shqipe në Kaiserslautern

Gjermania

Rikthehet mësimi plotësues i gjuhës shqipe në Kaiserslautern

Nga: N.H Më: 15 gusht 2018 Në ora: 00:52
Fëmijët e mërgimtarëve

Fëmijët e mërgimtarëve tanë që jetojnë dhe punojnë në qytetin Kaiserslauterni të Gjermanisë, serish do të kthehen në bankat e mësimit plotësues në gjuhën shqipe, falë angazhimit të pashoq të mërgimtarëve tanë në këtë pjesë të Gjermanisë.

Kështu ka lënë për të kuptuar mërgimtari i ynë dhe veprimtari shumë shumëvjeçar për këtë pjesë të mërgatës tonë, z. Xhevat Shyqeri Berisha.

Ai në postimin e tij në rrjetin social ka theksuar se pas një angazhimi t’mundimshëm, arritëm që ta riangjallim shkollën shqip “Fëmijë të dashur nga Kaiserslauterni, të martën me 21.08.18 fillon mësimi plotsues në gjuhën shqipe. Mësimi do t'mbahët nga mësuesja Bastrije në Römschule, dhe fillon nga ora 14.00, ka njoftuar z. Berisha

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...