Gjilani shënon 20-vjetorin e rivarrimit të dëshmorëve - Bota Sot
Gjilani shënon 20-vjetorin e rivarrimit të dëshmorëve

Gjilani

Gjilani shënon 20-vjetorin e rivarrimit të dëshmorëve

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 11:23
Foto

Institucionet komunale të Gjilanit, të cilëve u kanë prirë nënkryetari Arbër Ismajlin dhe kryesuesja, Shpresa Kurteshi Emini, me homazhe tek varrezat e dëshmorëve, kanë shënuar 20-vjetorin e rivarrimit të dëshmorëve.

Kryesuesja e Kuvendit Komunal, Shpresa Kurteshi Emini, ka deklaruar se dëshmorët u flijuan që ne sot ta gëzojmë lirinë dhe pavarësinë e vendit.

“Ne si Komunë kemi qenë vazhdimisht mirënjohës për vepren heroike të dëshmorëve, heronjve e martirëve të kombit. Ata u flijuan që ne sot ta gëzojmë lirinë dhe pavarësinë e vendit. Ne do të vazhdojmë t’i nderojmë dëshmorët dhe do të punojmë që amanetin e tyre ta çojmë në vend, që të jetojmë të bashkuar”, ka thënë Kurteshi Emini. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...