Shkolla “Abdullah Tahiri” në Malishevë pranon donacion dhjetë llaptopë dhe mjete shkollore e sportive

Gjilani

Shkolla “Abdullah Tahiri” në Malishevë pranon donacion dhjetë llaptopë dhe mjete shkollore e sportive

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 15:05
Shkolla “Abdullah Tahiri” në Malishevë pranon donacion dhjetë llaptopë dhe mjete shkollore e sportive

Shkolla fillore “Abdullah Tahiri” në Malishevë, ka pranuar donacionin prej dhjetë laptopë dhe mjete shkollore e sportive.

I pranishëm ngjarje ka qenë kryetari Lutfi Haziri, nënkryetari Arbër Ismajli, drejtorët komunalë, Nazim Gagica e Deniza Limani, sikurse edhe Rashit Sahiti, drejtor i shkollës dhe Latif Maliqi, kryetar i Këshillit të fshatit.

Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka falënderuar donatorët, Qemajl Aliu dhe Mehmetali Hysenin, për këtë mbështetje që është tejet e rëndësishme për mbarëvajtjen e procesit mësimorë dhe zhvillimin e aktiviteteve sportive.

Ai e falënderoi edhe Shoqatën “Malisheva” me seli në Zvicër, për kontributin e madh e në vazhdimësi në të mirë të komunitetit.

Më pas, Haziri me bashkëpunëtorët kanë mbjellë drunj dekorativ në parkun që u emërua “Parku i Mërgimtarit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat