Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

Gjilani

Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 17:41
Lutfi Haziri

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri e ka quajtur lajm të mirë kalimin nga zona e kuqe në të verdhë të komunës që drejton.

Haziri ka thënë se në Gjilan 197 raste janë aktive ndërsa 53 në hospitalizim.

“Lajmi i mirë është që nga sot Gjilani kalon në shkallën e verdhë të emergjencave civile kundër pandemisë #COVID19. Gjatë ditës i kemi 12 të infektuar me virus, por 38 të shëruar.

Gjendja e përgjithshme është si vijon: nga 7514 mostra, 2969 qytetarë kanë rezultuar pozitivë, 2683 janë shëruar, 89 e kanë humbur betejën me virusin, 197 raste janë aktive, 53 në hospitalizim dhe 50 mostra në pritje. Ju lutem, respektoni masat e rekomanduara nga profesionistët, maska, distanca e higjiena, si e vetmja mënyrë kundër përhapjes së COVID-19”, ka shkruar Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat