Haziri: Do ta rrisim akoma më shumë përfaqësimin dhe rolin e gruas në qeverisjen lokale e qendrore

Gjilani

Haziri: Do ta rrisim akoma më shumë përfaqësimin dhe rolin e gruas në qeverisjen lokale e qendrore

Nga: A.SH Më: 6 shkurt 2021 Në ora: 22:01
Foto nga takimi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka zhvilluar një takim me gratë, duke thënë se, ato kanë qenë determinues në garën time si kandidat për kryetar Komune, por do të jenë edhe në zgjedhjet parlamentare sepse besimi vjen përmes tyre.

“Do ta rrisim akoma më shumë përfaqësimin dhe rolin e gruas në qeverisjen lokale e qendrore”, ka shkruar Haziri në Facebook.

Postimi në Facebook:

Roli i grave në Gjilan ka qenë determinues edhe në garën time si kandidat për kryetar Komune, por edhe në zgjedhjet parlamentare sepse besimi vjen përmes tyre.

Unë jam krenar që gratë në qeverisjen e Gjilanit kanë pasur hapësirë të madhe veprimi, duke ia besuar pozitat më të larta menaxheriale.

Do ta rrisim akoma më shumë përfaqësimin dhe rolin e gruas në qeverisjen lokale e qendrore. Falëmnderit pafund për përkrahjen dhe besimin e madh për listën e LDK-së dhe kryeministrit, Avdullah Hoti!

#ShtetiShtet #LDK132

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat