“Subvencionet 2021”, policia jep detaje për arrestimin e dy personave në Gjilan

Gjilani

“Subvencionet 2021”, policia jep detaje për arrestimin e dy personave në Gjilan

Më: 12 mars 2021 Në ora: 11:30
Ilustrim

Një zyrtar i Drejtorisë së Bujqësisë në Komunë e Gjilanit dhe një fermer janë arrestuar të enjten në Gjilan. Arrestim ky që vjen në kuadër të aferës “Subvencione 2021”.

Media raportoi se të arrestuarit janë Z.P zyrtari i komunës dhe B.T fermeri nga fshati Ponesh.

Të arrestuarit dyshohet për në bashkëveprim me njëri tjetrin kishin vendos në aplikacion për subvencione parcelën e mbjellur me grurë pa dëshirën e pronarit.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët në bashkëveprim me njëri tjetrin kishin vendosë në aplikacion për subvencione parcelën e mbjellura me grurë pa dëshirën e viktimës mashkull kosovar. Dy të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat