Në fundjavë në Gjilan nis faza e parë e dezinsektimit hapësinor - Bota Sot
Në fundjavë në Gjilan nis faza e parë e dezinsektimit hapësinor

Gjilani

Në fundjavë në Gjilan nis faza e parë e dezinsektimit hapësinor

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 10:23
Ilustrim

Komuna e Gjilanit, përkatësisht Drejtoria e Shëndetësisë, të shtunën fillon me fazën e parë të dezinsektimit hapësinor, e cila përfshin qytetin si dhe zonat përreth tij, me qëllim të shfarosjes së mushkonjave dhe insekteve tjera të bezdisshme për qytetarët.

Drejtori i Shëndetësisë, Selami Xhemaili, ka njoftuar se kjo fazë e dezinsektimit do të bëhet nga ora 20:00 deri në 24:00 dhe do të zgjas tri ditë me radhë.

Përmes një kumtese për media dërguar nga kjo komunë, Xhemaili ka kërkuar nga bletarët që gjatë kohës sa zgjat aksioni për dezinsektim, t`i mbajnë të mbyllura bletët e tyre, në mënyrë që të mos kenë ndonjë dëm eventual nga preparatet të cilat përdorën për asgjësimin e mushkonjave dhe insektet tjera të dëmshme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera