Haziri ndan 70 mijë euro subvencione për Kulturë, Rini dhe Sport - Bota Sot
Haziri ndan 70 mijë euro subvencione për Kulturë, Rini dhe Sport

Gjilani

Haziri ndan 70 mijë euro subvencione për Kulturë, Rini dhe Sport

Më: 9 tetor 2018 Në ora: 17:43
Lutfi Haziri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ndarë sot subvencionet për kulturë, rini dhe sport, në shumën prej 70 mijë euro.

Haziri, pasi ka kryer çështjet procedurale, ka deklaruar se ndihet mirë që Komuna po i mbështetë në mënyrë të vazhdueshme organizatat joqeveritare që merren me kulturë, rini dhe sport, të cilat kanë ardhur me anë të thirrjeve publike.

I pari i Gjilanit ka konfirmuar se në vitin e ardhshëm Komuna do t’i rris subvencionet për kulturën, rininë dhe sportin, duke u dalë në ndihmë në mënyrë permanente.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...