Kryetari Haliti zhvilloi një takim me koordinatorin nacional për reforma shtetërore në Qeverinë e Kosovës - Bota Sot
Kryetari Haliti zhvilloi një takim me koordinatorin nacional për reforma shtetërore në Qeverinë e Kosovës

Gjilani

Kryetari Haliti zhvilloi një takim me koordinatorin nacional për reforma shtetërore në Qeverinë e Kosovës

Nga: Aziz Zuka Më: 25 tetor 2018 Në ora: 16:55
Pamje nga takimi

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka zhvilluar sot një takim me Besnik Tahirin, Koordinator nacional për reforma shtetërore në Qeverinë e Kosovës, ku u bisedua për avancimin e mëtejmë të bashkëpunimit dhe koordinimit e punëve dhe aktiviteteve Qeveri – Komunë, me theks, çështjet që duhet adresuar edhe më tuje në kuadër ë Forumit të përbashkët.

Besnik Tahiri, është shprehur se ishte kënaqësi të shoh rezultatet e përbashkëta që janë arritur, ndërkohë ka uruar përfaqësuesit e komunave për të arriturat, njëkohësisht tu shpreh mirënjohje dhe falënderim për të gjithë ata që kontribuan në këtë proces, nisur nga grupi punues, komunat, akterët tjerë të përfshirë.

Në këtë takim ishin prezent edhe nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismaili, si dhe përfaqësues tjerë të këtyre dy komunave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...