Harta ruse/ Ja sa e madhe ishte Shqipëria në vitin 1881 - Bota Sot
Harta ruse/ Ja sa e madhe ishte Shqipëria në vitin 1881

Historia

Harta ruse/ Ja sa e madhe ishte Shqipëria në vitin 1881

Më: 10 shkurt 2019 Në ora: 10:16
Shqipëria Natyrale

Harta e mëposhtme është publikuar në rrjetet sociale, ndërsa është shfaqur si hartë e vjetër, e cila sipas publikuesve të fotos është hartë ruse.

“Përveç kësaj, personat që e kanë publikuar hartën pretendojnë se ajo daton që në 1881, kur Shqipëria ishte ende pjesë e Perandorisë Osmane”.

Pjesa e kuqe pretendohet se tregonte kufijtë e Shqipërisë dhe tregon trojet që i janë shkëputur vendit tonë në periudha të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...