Hapet Panairi “Gratë në biznes” - Bota Sot
Hapet Panairi “Gratë në biznes”

Biznes

Hapet Panairi “Gratë në biznes”

Më: 26 korrik 2016 Në ora: 07:10
Panairi

(E plotësuar) - Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), në kuadër të aktiviteteve për përkrahjen e grave ndërmarrëse në Kosovë në bashkëpunim me OJQ “Gratë në Biznes” ka organizuar panairin “Gratë në Biznes 2016”, i cili u hap sot.

Drejtori i kësaj Agjencie, Besian Mustafa tha se është mirë që gratë po marrin pjesë në biznes dhe janë ndërmarrëse të mira.

Ky panairi synon promovimin e veprimtarisë ndërmarrëse te gratë e të gjitha komuniteteve, integrimin e tyre ne shoqëri si dhe inkurajimin e grave tjera për t’u futur në aktivitete biznesore.

 Panairi po mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

Panairi i “Grave në Biznes” hapet në Prishtinë

Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), në kuadër të aktiviteteve për përkrahjen e grave ndërmarrëse në Kosovë në bashkëpunim me OJQ “Gratë në Biznes” organizon Panairin “Gratë në Biznes 2016”.

Panairi synon promovimin e veprimtarisë ndërmarrëse te gratë e të gjitha komuniteteve, integrimin e tyre ne shoqëri si dhe inkurajimin e grave tjera për t’u futur në aktivitete biznesore.

 Panairi mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera