Çfarë ndodh nëse konsumoni cigare kur ushqeni fëmijën me gji? - Bota Sot
Çfarë ndodh nëse konsumoni cigare kur ushqeni fëmijën me gji?

Këshilla mjekësore

Çfarë ndodh nëse konsumoni cigare kur ushqeni fëmijën me gji?

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 11:08
Foto Ilustrim

Por në rastet kur nëna e tij konsumon cigare dhe nuk mund të heqë dot dorë nga ajo, është e këshillueshme që të mos e ndalojë ushqyerjen me gji. Mjekët ju këshillojnë që të ulni numrin e cigareve dhe të përpiqeni që të mos e ekspozoni shumë pranë foshnjës. Nëse ju e konsumoni në të njëjtin ambient ku fëmija fle apo rri, ai është më i prirur të preket nga sëmundjet si astma, infeksioni në veshka apo bronket.

Nëse dëshironi që të vazhdoni të ushqeni fëmijën tuaj me gji, konsumoni cigaren disa orë para se ai të pijë, pasi qumështi ndryshon shijen dhe kjo e bën fëmijën ta lërë para kohe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat