Mjekët: Ngrënia e këtyre dy ushqimeve ua largon rrezikun nga kanceri - Bota Sot
Mjekët: Ngrënia e këtyre dy ushqimeve ua largon rrezikun nga kanceri

Këshilla mjekësore

Mjekët: Ngrënia e këtyre dy ushqimeve ua largon rrezikun nga kanceri

Më: 25 shkurt 2019 Në ora: 17:29
Foto ilustrim

Duket se hudhra dhe qepa, përveç që ofrojnë erë të rëndë të gojës, krahas kësaj, kanë edhe përfitime shëndetësore.

Perimet allium – të cilat përfshijnë hudhrën dhe qepën – ulin në mënyrë drastike rrezikun e kancerit të zorrëve, pohon një studim.

Studimi i më shumë se 1.600 burrave dhe grave gjeti se personat që merrnin më së shumti këto perime kishin 79 për qind më pak gjasa për të zhvilluar kancerin e zorrëve.

Komponimet bioaktive në perimet e alliumit iu mbrojnë gjithashtu kundër kancerit të gjirit dhe prostatës.

Autori i lartë i studimit të fundit, Dr Zhi Li, i Spitalit të Parë të Universitetit Mjekësor të Kinës në Shenyang, tha: “Sa më e madhe sasia e perimeve të alliumit, aq më e madhe është mbrojtja”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat