Nëse një mizë ndalon mbi ushqimin tuaj, mos e hani- mban deri në 60 sëmundje!

Këshilla mjekësore

Nëse një mizë ndalon mbi ushqimin tuaj, mos e hani- mban deri në 60 sëmundje!

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 20:15
Foto ilustrim

Kur një mizë ndalon në ushqim, reagimet e njerëzve janë të ndryshme…

Disa e largojnë dhe vijojnë ta konsumojnë, ka të tjerë që e hedhin.

Por çfarë duhet të dini kur një mizë ndalon në ushqimin tuaj?!

-Ato mund të vjellin në ushqimin tuaj.

-Ato mund të hedhin vezë embrionale në vaktin tuaj.

-Këmbët dhe krahët e tyre mund ta kthejnë ushqimin tuaj në një fole bakterie.

-Mizat mund të mbajnë mbi 60 sëmundje.

Andaj konsumimi i atij ushqimi do të ishte gabim i madh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat