Moti nesër, temperaturat arrijnë në 19 gradë Celsius - Bota Sot
Moti nesër, temperaturat arrijnë në 19 gradë Celsius

Kosova

Moti nesër, temperaturat arrijnë në 19 gradë Celsius

Më: 7 mars 2019 Në ora: 21:33
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë temperaturat më të larta do të arrijnë në 19 gradë Celsius.

“Vendi ynë do vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferikë. Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot i qetë dhe stabil. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius. Do të fryjë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...