Zëvendëspresidenti i PE-së shtron darkë për kryetarin Ramiz Lladrovci - Bota Sot
Zëvendëspresidenti i PE-së shtron darkë për kryetarin Ramiz Lladrovci

Kosova

Zëvendëspresidenti i PE-së shtron darkë për kryetarin Ramiz Lladrovci

Më: 12 maj 2019 Në ora: 22:59
Foto nga takimi

Në kuadër të vizitës zyrtare në Baden Würtemberg, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtorë, u prit në darkë nga zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, ku ishin të pranishëm edhe subjektet e ndryshme politike të kësaj njësie federale të Gjermanisë.

Me këtë rast, kryetari Lladrovci ka falënderuar Wieland për pritjen miqësore dhe më pas e ka njoftuar atë dhe asamblistët e subjekteve politike të Shtutgartit, se Komuna e Drenasit udhëhiqet me mbi 60 për qind të grave.

Lladrovci këshilltareve komunale u ka dhuruar nga një varëse të punuara nga Qendra për Promovimin e të Drejtave të Grave.

Ndryshe, sot gjatë ditës është hapur ekspozita e Konsullatës së Përgjithshme të Kosovës në Shtutgart, me fotot nga vizita e Wieland në Kosovë, ku ishin të pranishëm trupi diplomatik i akredituar në Shtutgart dhe mysafirë të tjerë, politikanë, deputetë gjermanë dhe personalitete të shquara gjermane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...