10 shtëpi të reja do të ndërtohen në Lipjan - Bota Sot
10 shtëpi të reja do të ndërtohen në Lipjan

Kosova

10 shtëpi të reja do të ndërtohen në Lipjan

Nga: A.SH Më: 17 korrik 2019 Në ora: 20:49
Halil Kastrati dhe Imri Ahmeti

Në Komunën e Lipjanit do të ndërtohen 10 shtëpi të reja në një bashkëpunim mes humanistit Halil Kastrati dhe kryetarit të komunës Imri Ahmeti.

Këtë e bëri të ditur vetë humanisti i shoqatës "Jetimat e Ballkanit", përmes një postimi në Facebook.

Postimi në Facebook:

Edhe 10 shtepi te reja !

Sot nenshkruam memorandum bashkepunimi me komunen e Lipjanit

Me kryetarin e komunes se Lipjanit z.Imri Ahmeti nenshkruam per ndertimin e 10 shtepive te reja ne kete komune ku per secilen shtepi komuna do te partecipon me shumen prej 5 mije eurove ndersa pjesen tjeter Jetimat e Ballkanit permes donatoreve te saj

Edhe 10 familje po gezohen me shtepi te reja

Bamires Zoti ju gezofte gjithmone dhe kurr mos ju humbte

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...