Ministri Ismaili përuron parkingun për 400 vetura në QKUK

Kosova

Ministri Ismaili përuron parkingun për 400 vetura në QKUK

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 21:17
Foto

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka përuruar sot parkingun e madh për 400 vetura në QKUK.

“Sot kemi ardhur ta hapim parkingun në QKUK, një nevojë dhe një kërkesë e madhe e familjarëve të pacientëve dhe shumë pacientëve të cilët kur kanë ardhur këtu nuk kanë gjetur vende dhe është dashur të parkojnë në trotuar, e po ashtu, të pengojnë edhe shumë shërbime tjera të nevojshme”, ka thënë ministri Ismaili.

Ma tutje, ai ka shtuar se me krijimin e këtij parkingu po krijojmë mundësi që veturat të cilat kanë qenë nëpër trotuare, të cilat kanë penguar këmbësorët, kanë penguar ambulantat, një herë e përgjithmonë të largohen nga atje dhe të vendosen në një vend të dedikuar për vetura siç është ky tani.

 
Parking për 400 🚗vetura në QKUK. Rrugët e bllokuara dhe tollovitë e krijuara ndër vite do të marrin fund🚦. Duke e luftuar korrupsionin po shtojmë investimet që të modernizojmë hapësirat e QKUK-së🏥. #Shpërndaje #BashkëeNdreqim

Parking për 400 🚗 vetura në QKUK. Rrugët e bllokuara dhe tollovitë e krijuara ndër vite do të marrin fund🚦. Duke e luftuar korrupsionin po shtojmë investimet që të modernizojmë hapësirat e QKUK-së 🏥. #Shpërndaje #BashkëeNdreqim

Posted by Uran Ismaili on Monday, August 19, 2019

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat