Deri në pesë orë pritje për të dalë nga Kosova - Bota Sot
Deri në pesë orë pritje për të dalë nga Kosova

Kosova

Deri në pesë orë pritje për të dalë nga Kosova

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 07:29
Ilustrim

Pritje e kolona të gjata në kufi Mërgimtarët edhe këtë të enjte po përballën me pritje të gjata në kufi për të dalë nga Kosova.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ka njoftuar se sot në pikën kufitare në Merdare, udhëtarët duhet të presin deri pesë orë për të dalë nga Kosova, ndërsa kolona është e gjatë një kilometër

Pikat e tjera kufitare të Kosovës raportohet se nuk janë të ngarkuara dhe pritjet për hyrje-dalje shkojnë në maksimum 10 minuta.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat