Paisje të reja për QKUK-në, donacion nga qeveria japoneze - Bota Sot
Paisje të reja për QKUK-në, donacion nga qeveria japoneze

Kosova

Paisje të reja për QKUK-në, donacion nga qeveria japoneze

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 10:17
Foto ilustrim

Sot do të mbahet ceremonia e pranim-dorëzimit të pajisjeve për Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës nga granti i Qeverisë së Japonisë.

Ceremonia mbahet në mjediset e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Në të do të marrin pjesë ambasadori i Qeverisë së Japonisë, Kiyoshi Koinuma, ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili si dhe zyrtarë të tjerë nga autoritetet japoneze dhe nga institucionet shëndetësore të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat