Nga Anglia në Kamenicë, erdhi donacioni me pajisje teknologjike

Kosova

Nga Anglia në Kamenicë, erdhi donacioni me pajisje teknologjike

Më: 23 dhjetor 2020 Në ora: 15:42
Pamje nga vendi i ngjarjes

Përmes bashkëqytetarëve tanë nga diaspora, kompania VERITAS nga Anglia, ka dhuruar pajisje teknologjike për nevojat e nxënësve tanë.

Ky donacion përfshinë teknologjinë bashkëkohore nga kompanitë më të mira si: Apple, Lenovo, Microsoft e Dell. 

25 kompjuterë 4 tabletë
9 laptopë
26 tastiera
27 mausa 
Çanta për laptopë dhe
Pajisje multifunksionale për kabllo.

Shkollat e komunës sonë po i pajisim me të gjitha mjetet e nevojshme, që zhvillimi i procesit mësimor të jetë sa më efikas. U jemi mirënjohës bashkëatdhetarëve tanë nga diaspora, që po angazhohen në secilën formë të ndihmojnë për vendin e tyre!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat