Haradinaj merr pjesë në promovimin e librit “Deçani nëpër shekuj”

Kosova

Haradinaj merr pjesë në promovimin e librit “Deçani nëpër shekuj”

Më: 26 janar 2021 Në ora: 13:21
Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në promovimin e librit “Deçani nëpër shekuj” me autor bashkëluftëtarin e tij, Faton Mehmetaj.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Haradinaj tha se është e domosdoshme për gjeneratat e ardhshme që historinë tonë kombëtare ta njohin përmes librave të bazuar në fakte, të shkruar saktë dhe pa anime.

“Kënaqësi që isha pjesëmarrës në promovimin e librit “Deçani nëpër shekuj”, me autor bashkëluftëtarin tim, Faton Mehmetaj.

E domosdoshme për gjeneratat e ardhshme që historinë tonë kombëtare ta njohin përmes librave të bazuar në fakte, të shkruar saktë dhe pa anime.

Fatonit i uroj suksese të mëtejme!”, ka shkruar Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat