Dy të shëruar dhe asnjë rast i ri me Covid-19 në 24 orët e fundit në Malishevë

Kosova

Dy të shëruar dhe asnjë rast i ri me Covid-19 në 24 orët e fundit në Malishevë

Më: 1 mars 2021 Në ora: 16:05
Malishevë

Në territorin e Komunës së Malishevës gjatë 24 orëve të fundit, dy persona janë shëruar nga covid-19, përderisa nuk është regjistruar asnjë rast i ri.

Kështu është konfirmuar nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Institutit Rajonal të Shëndetit Publik në Prizren, si dhe në komunikim me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës është kjo:

Nga fillimi i pandemisë, e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 812 persona, prej tyre 739 janë shëruar, 47 kanë vdekur dhe aktiv me covid-19 janë edhe 26 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat