Kërkohet gjak për gruan që abortoi në muajin e tetë të shtatzënisë

Kosova

Kërkohet gjak për gruan që abortoi në muajin e tetë të shtatzënisë

Më: 1 prill 2021 Në ora: 13:00
Ilustrim

Deputetja e LVV-së, Adriana Matoshi, ka kërkuar t’i dilet në ndihmë një gruaje që e humbi foshnjën e saj në muajin e tetë të shtatzënisë.

Përmes një postimi në Facebook, Maroshi ka thënë se Aridona Syla Aliu ka nevojë për gjak dhe trombocide.

Postimi i plotë: 

Kërkohet gjak për një nanë që e humbi fëmiun në muajin e 8 dhe tani është në gjendje të rëndë 

Aridona Syla Aliu ka nevojë për gjak dhe trombocide (të cilat nxirren vetëm nga gjaku i freskët ditor).

Grupi i gjakut është A Rh Negativ

Numrat kontaktues:

044773574 – Shpend Aliu (bashkëshorti) dhe

049641333 – Lumnije Aliu

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat