​22 vjet nga masakra në Lagjen e Boshnjakëve

Kosova

​22 vjet nga masakra në Lagjen e Boshnjakëve

Më: 15 prill 2021 Në ora: 07:13
​22 vjet nga masakra në Lagjen e Boshnjakëve

Sot bëhen 22 vjet që kur dora e kriminelëve serbë mori jetën e 23 civilëve të pafajshëm në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë.

Forcat serbe më 15 prill të vitit 1999, pasi kishin mbledhur rreth 80 persona në shtëpinë e Mustafë Sahitit, kishin nisur torturimin e tyre dhe vranë 23 shqiptarë në gjithë lagjen.

Shtëpia në të cilën ndodhi masakra tashmë është shndërruar në Muze

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat