I vidhet vetura veteranit të UÇK-së - Bota Sot
I vidhet vetura veteranit të UÇK-së

Kosova

I vidhet vetura veteranit të UÇK-së

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 00:03
Pamje nga vendi i ngjarjes

Persona të panjohur mbrëmjen e së hënës kanë vjedhur veturën e një veterani të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga fshati Isniq i Deqanit.

Pronari i veturës Agim Musshabani ka thënë se rasti i vjedhjes ka ndodhur me 9 korrik në mbrëmje ku siç shihet në video kanë qenë tre persona të maskuar të cilët e kanë kryer veprën.

Ai u ka bërë apel institucioneve të rendit, konkretisht Policisë së Kosovës që të ndërmarrin masa për kapjen sa më parë të autorëve të veprës.

Musshabani ka dërguar pamje nga vjedhja e makinës ndërsa deri më tani nuk ka asnjë informacion rreth vendndodhjes së makinës e tipit “Mercedes” dhe as rreth personave të dyshuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera