Bashkatdhetarët nga Gjermania sjellin donacion për QKMF në Podujevë - Bota Sot
Bashkatdhetarët nga Gjermania sjellin donacion për QKMF në Podujevë

Kosova

Bashkatdhetarët nga Gjermania sjellin donacion për QKMF në Podujevë

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 16:08
Bashkatdhetarët nga Gjermania sjellin donacion për QKMF në Podujevë

Me iniciativën e bashkatdhetarit Muhamet Stublla, me qëndrim të përkohshëm në Gjermani, të shtunën ka mbërritur një kontingjent me ndihma për QKMF-në Podujevë. Kontigjenti i ndihmave të grumbulluara në Republikën Nidezasken të Gjermanisë përfshin pajisje dhe inventar të ndryshëm për QKMF, karroca për personat me nevoja të veçanta, që do t’i dhurohen Shoqatës “Handikos”.

Kryetari  i komunës Agim Veliu, falënderoi iniciatorin dhe kontribuuesit e tjerë grumbullimin dhe sjelljen në Podujevë të këtij donacioni. 

“Këto pajisjet dhe inventari, që soll i bashkatdhetari ynë, do të ndihmojnë për punë me efikase të stafit mjekësor dhe në përmirësimin e shërbimeve për pacientët”, tha kryetari Veliu. Aksionin për grumbullimin e ka ndihmuar edhe bashkatdhetari Hetem Misimi dhe humanisti gjerman Bernhard Serwuschok. 

QKMF në Podujevë edhe herë të tjera është ndihmuar me pajisje dhe inventar, të grumbulluara në Gjermani me iniciativën e bashkatdhetarit Muhamet Stublla.  Në shenjë falënderimi për kontributin në donacionin  e dhuruar, kryetari Veliu nderoi me mirënjohje bashkatdhetarët Muhamet Stublla dhe Hetem Misimi si dhe humanistin gjerman Bernhard Serwuschok.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...