Ka ndërruar jetë atdhetari Nazmi Llapashtica - Bota Sot
Ka ndërruar jetë atdhetari Nazmi Llapashtica

Kosova

Ka ndërruar jetë atdhetari Nazmi Llapashtica

Më: 27 tetor 2018 Në ora: 22:28
Nazmi Llapashtica

Sonte ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare dhe ish i burgosuri politik, Nazmi Llapashtica.

Nazmi Llapashtica ka lindur në fshatin Dyz të Podujevës më 02.11.1947. Llapashtica i takon gjeneratës së të burgosurve të viteve të 80-ta, të cilët ishin dënuar nga regjimi jugosllav për veprimtarinë e tyre kombëtare.

Bashkëveprimtari i Llapashticës, Shaban Muja ka njoftuar se ceremonia e varrimit do të mbahet nesër në varrezat e fshatit Dyz, në ora 14:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...