Vodhi 10 milionë lekë në një shtëpi, kush është hajduti i vënë në pranga - Bota Sot
Vodhi 10 milionë lekë në një shtëpi, kush është hajduti i vënë në pranga

Kronikë e zezë

Vodhi 10 milionë lekë në një shtëpi, kush është hajduti i vënë në pranga

Më: 30 dhjetor 2018 Në ora: 14:32
Ilustrim

Një person i dyshuar për vjedhje në një banesë, është vënë në prangat e policisë së Fierit.

Ngjarja për të vilën akuzohet ka ndodhur më 8 shtator, ku 21-vjeçari ka marrë 10 milionë lekë të vjetra në një banesë në Lalar të Patosit.

Nga hetimet disa mujore, u bë identifikimi dhe kapja e autorit të dyshuar.

Kështu gjatë kësaj të shtune u vu në pranga 21-vjeçari Ergest Malaj, banues në Fier.

Ndaj të dyshuarit hetimet janë në vijim, për të zbuluar ngjarje të tjera ku mund të jetë i përfshirë.

Ndërkohë për ndjekje të mëtejshme materialet iu referuan Prokurorisë së Fierit, për veprën penale “Vjedhje”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...