Tregtari shqiptar i kokainës arrestohet dy herë brenda muajit, si përfundoi në “grackën” e policisë - Bota Sot
Tregtari shqiptar i kokainës arrestohet dy herë brenda muajit, si përfundoi në “grackën” e policisë

Kronikë e zezë

Tregtari shqiptar i kokainës arrestohet dy herë brenda muajit, si përfundoi në “grackën” e policisë

Më: 18 mars 2019 Në ora: 21:10
Foto ilustrim

Një shqiptar ka përfunduar në prangat e karabinierëve italianë në Bastia, fal edhe bashkëpunimit të banorëve lokalë.

Policia kishte vënë re për disa ditë rresht, lëvizjet e dyshimta të makinave, ndaj nisën vëzhgimet në terren.

Kjo i lejoi policisë të dokumentonte shkëmbimin e kokainës mes burrit shqiptar dhe një të riu italian, i cili u përpoq të hidhte në tokë dy dozat e blera të drogës.

Përveç se gjeti lëndën narkotike, policia ushtroi kontroll edhe në automjet si dhe në banesën ku jetonte shqiptari, duke kapur përveç drogës edhe shumën e paguar për blerjen, rreth 1500 euro cash si dhe materiale për paketimin e drogës, siç shkruajnë mediat lokale.

Shqiptari u arrestua, ndërsa ndaj tij është leshur edhe një urdhër dëbimi, i dytë brenda pak më shumë se një muaji. Ai rezulton i arrestuar në muajin shkurt të këtij viti, ku edhe ishte deportuar nga Italia për në Shqipëri nëpërmjet transportit ajror.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...