Një i vdekur dhe një i lënduar në aksident trafiku në Rahovec - Bota Sot
Një i vdekur dhe një i lënduar në aksident trafiku në Rahovec

Kronikë e zezë

Një i vdekur dhe një i lënduar në aksident trafiku në Rahovec

Më: 20 maj 2019 Në ora: 21:59
Ilustrim

Një aksident ka ndodhur në orët e mbrëmjes në fshatin Fortesë të Rahovecit.

Si pasojë e këtij aksidenti një person ka mbetur i vdekur, dhe një tjetër është lënduar.

Lajmin e ka konfirmuar Albin Sahatqija nga Policia e Kosovës në Gjakovë.

“Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:15 në fshatin Fortesë të Rahovecit, ku një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër është i lënduar si pasojë e aksidentit. Shkaktarët e këtij aksidenti besohet se vetura në të cilën ka vdekur pasagjeri dhe është lënduar shoferi, ka qenë duke u shkyçur nga rruga duke bërë kthesë majtas, është goditur nga një veturë tjetër e cila ka qenë duke ardhur në kahun e kundërt të rrugës”.

Ndërkohë i lënduari është dërguar për trajtim në QKUK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...