Pas borgjeve, i torturon dhe i vret në banesën e tyre, tre persona - Bota Sot
Pas borgjeve, i torturon dhe i vret në banesën e tyre, tre persona

Kronikë e zezë

Pas borgjeve, i torturon dhe i vret në banesën e tyre, tre persona

Nga: K.M Më: 18 qershor 2019 Në ora: 14:07
Foto ilustrim

Dragaoslav Jovanoviq, 25 vjeçar, sipas gazetës beogradase “Blic”, së pari në mënyrë brutale i ka torturuar e pastaj i ka mbytur tre persona. Nedja Shubar 42 vjecar, nënën e tij Darinka Shubar 75 vjecare si dhe tezën e tyre Milki Petkovic 80 vjecare, pas borgjit për banesën të cilën ia kishte shitur atyre Jovanovic, transmeton gazetar "Bota sot".

Dic mëson gazeta, Jovanovic bashkë me tre ndihmës të tijin të cilët e ndihmuan në kryerjen e aktit Milosh S. 31 vjecar, Lazar D.22 vjecar si dhe Nokola C 20 vjeqare, të cilët janë arrestuar.

Thuhet se viktimat për disa muaj nuk kishin paguar borgjin për banesën, me c’rast i pandehuri i kishte shkuar bashkë me shokët në shtëpi ku i kishte malltretuar e pastaj edhe i kishte mbytur.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...