Arrestohet i dyshuari për dhunimin dhe vrasjen e 11-vjeçarit në Fushë Kosovë - Bota Sot
Arrestohet i dyshuari për dhunimin dhe vrasjen e 11-vjeçarit në Fushë Kosovë

Kronikë e zezë

Arrestohet i dyshuari për dhunimin dhe vrasjen e 11-vjeçarit në Fushë Kosovë

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 09:02
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar S.O I cili dyshohet se para një jave ka shkaktuar vdekjen e një të mituri në Fushë Kosovë

Përmes një komunikate, policia bën të ditur se I dyshuari është arrestuar mbrëmjen e së martës.

“Rasti i raportuar me datën 11.07.2019 fillimisht është cilësuar si “vdekje e dyshimtë” ndërsa pas veprimeve hetimore dhe operacionale dhe me urdhër të prokurorit të shtetit ky rast është rikualifikuar si vepër penale “vrasje e rëndë””, thuhet në komunikatë.

Bëhet e ditur se S.O, i dyshuar për veprën penale “vrasje të rëndë”, me urdhër të prokurorit kompetent është intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje për procedura të mëtejme ligjore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...