Aksidenti që u mori jetën 3 qytetarëve, Rahoveci të hënën e shpall “Ditë Zie” - Bota Sot
Aksidenti që u mori jetën 3 qytetarëve, Rahoveci të hënën e shpall “Ditë Zie”

Kronikë e zezë

Aksidenti që u mori jetën 3 qytetarëve, Rahoveci të hënën e shpall “Ditë Zie”

Më: 27 korrik 2019 Në ora: 07:46
Pamje nga aksidenti

Qyteti i Rahovecit është tmerruar dje nga një aksident i rëndë si pasojë e të cilit humbën jetën tre qytetarë.

Institucionet e kësaj komune kanë marrë vendim që ditën e hënë (29 korrik), ta shpallin ‘Ditë Zie”

Kështu ka vendosur kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi pas aksidentit tragjik, ku humben jetën tre qytetarë.

“Të nderuar bashkëqytetarë, Në përputhje me kompetencat e mia si kryetar i Komunës së Rahovecit, duke ju shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të viktimave dhe gjithë qytetarëve, kam vendosur që të hënën, datë 29 korrik 2019, ta shpall Ditë Zie, pas aksidentit tragjik të ndodhur sot në Rahovec!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...