Vjedhin para në dy xhami në Prishtinë

Kronikë e zezë

Vjedhin para në dy xhami në Prishtinë

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 15:44
Ilustrim

Policia e Kosovës ka raportuar se persona të panjohur kanë vjedhur arkat me para në dy xhami në Prishtinë.

Sipas Policisë, rasti i parë ka ndodhur të shtunën rreth orës 10:39, kur persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e objektit fetar (xhamisë) dhe nga aty kanë vjedhur arkën me para te gatshme.

Rasti është duke u hetuar.

Kurse rasti tjetër ka ndodhur të premtën në orën 04:30, kur presona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda objektit fetar (xhamisë) dhe kanë vjedhur nga kasaforta, para të gatshme.

Rasti është nën hetime. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat