Mbi 9000 persona janë arrestuar në nëntëmujorin e parë të këtij viti - Bota Sot
Mbi 9000 persona janë arrestuar në nëntëmujorin e parë të këtij viti

Kronikë e zezë

Mbi 9000 persona janë arrestuar në nëntëmujorin e parë të këtij viti

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 07:17
Foto ilustrim

43 persona janë arrestuar për vepra të ndryshme penale nga Policia e Kosovës vetëm gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

17 nga të arrestuarit janë dërguar në mbajtje deri në një vendim tjetër të organeve të drejtësisë, derisa 4 nga ta në vuajtje të dënimit.

Zyra për Informim në Policinë e Kosovës për Indeksonline ka dhënë statistikat se sa është numri i personave që janë arrestuar për nëntë muajt e parë të këtij viti, e që janë mbi 9000.

“Numri i personave të arrestuar dhe ndaluar në nëntëmujorin e parë të këtij viti është: 9236 persona të arrestuar, kurse në mbajtje janë dërguar 3105 persona (ky është numri i përgjithshëm pa marrë parasysh se çfarë nënshtetësi kanë)”.

Kujtojmë, që personi i fundit sipas raportit të Policisë së Kosovës që është arrestuar, është ai N.B nga Ferizaj. I njëjti është arrestuar për veprat penale “Fajde” dhe “Shpërlarje parashë”.

“Tek i dyshuari janë konfiskuar para të gatshme në vlerë prej 5000 eurosh dhe katër fletëpagesa në vlerë prej 115,203.46 euro”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat