Së paku 50 aksidente tafiku për 24 orë në Kosovë - Bota Sot
Së paku 50 aksidente tafiku për 24 orë në Kosovë

Kronikë e zezë

Së paku 50 aksidente tafiku për 24 orë në Kosovë

Më: 19 shkurt 2020 Në ora: 09:29
Foto

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë raportuar 50 aksidente trafiku.

Asnjë nga aksidentet nuk ka përfunduar me fatalitet, ndërsa 14 prej tyre kanë qenë më të lënduar dhe 36 aksidente tjera me dëme materiale.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se policia ka shqiptuar më shumë 1 mijë e 600 tiketa trafiku.

Përveç dënimeve të shqiptuara, janë arrestuar edhe 22 persona, ndërsa 11 të tjerë janë dërguar në mbajtje dhe 5 të tjerë për vuajtje dënimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat