Grabitje e armatosur në Istog, arrestohet i dyshuari - Bota Sot
Grabitje e armatosur në Istog, arrestohet i dyshuari

Kronikë e zezë

Grabitje e armatosur në Istog, arrestohet i dyshuari

Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 15:09
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës më datën 11.02.2020, rreth orës 19:50, është njoftuar nga viktima mashkull se në fshatin Vrellë- Istog, në një lokal ka ndodhur një rast ‘grabitje’.

“Sipas viktimës dy (2) persona të maskuar dhe të armatosur kanë hyrë në lokalin e tij dhe i kanë grabitur të holla nga arka dhe nga xhepi i viktimës.

Të dyshuarit gjatë grabitjes e kanë goditur viktimën të cilit i kanë shkaktuar lëndime dhe të njëjtit më pas janë larguar në drejtim të panjohur.

Gjatë hetimeve të zhvilluara nga hetuesit e Sektorit Rajonal për Hetime, fillimisht kanë gjetur veturën e cila dyshohet se është përdorur në rast dhe me datën 24 shkurt 2020, rreth orës 16:00, është arritur të arrestohet i dyshuari:

Ky person është i dyshuar edhe për raste tjera të veprës së ‘grabitjes’ në rajonin e Pejës dhe një rajoni tjetër jashtë zonës së Drejtorisë Rajonale të Policisë Pejë”, thuhet në njoftimin për media.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit ndalohet për 48 orë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat